Szukaj

Wady i zalety przedłużania włosów

Przedłużanie włosów to prawdziwy hit w salonach fryzjerskich. Wystarczy kilka godzin, by cieszyć się długimi i pięknymi kosmykami. Czy ta metoda jest dla wszystkich? Niestety nie i to najlepszy dowód na to, że przedłużanie włosów ma zarówno wady, jak i zalety. Które z nich warto brać pod uwagę przed umówieniem się na zabieg?

Przedłużanie włosów - zalety i wady

Dla wielu Pań przedłużanie włosów ma same plusy. I choć nie jest tak różowo, to zdecydowanie wiele przemawia na korzyść tego zabiegu. Najważniejsze zalety przedłużania włosów to:

Zalety przedłużania włosów

Uzyskanie wymarzonej fryzury

Długie i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety zapuszczanie włosów naturalną metodą nie zawsze zapewnia takie rezultaty. Zła pielęgnacja, częste modelowanie oraz czynniki zewnętrzne sprawiają, że włosy puszą się, elektryzują, a do tego są matowe i bez połysku. Takie włosy aż chce się jedynie zawiązać w kucyk albo schować pod czapką. Co innego doczepianie włosów, które sprawia, że fryzura od razu nabiera odpowiedniego kształtu i prezencji. To dlatego wiele Pań wybiera przedłużanie włosów zamiast naturalnego zapuszczania.

Brak konieczności zapuszczania kosmyków

Zapuszczanie włosów wcale nie jest takim łatwym zabiegiem. Włosy potrzebują czasu i nawet jeśli ich wzrost osiąga 3 cm na miesiąc, to i tak potrzeba minimum pół roku, by móc pochwalić się imponującą długością. Do tego dochodzi jednak przycinanie końcówek czy formowanie fryzury, co skutecznie opóźnia cały efekt. Nie trzeba czekać tak długo – wystarczy się umówić w salonie na przedłużanie włosów, by już w kilka godzin cieszyć się długimi i pięknymi kosmykami. 

Natychmiastowe efekty bujnej i efektywnej fryzury

Przedłużanie włosów można stosować także dla zagęszczenia fryzury. To świetny sposób dla Pań, narzekających na delikatne i cienkie kosmyki. Przy dobraniu odpowiedniej metody i właściwych pasemek, można stworzyć efekt bujnej i zadbanej fryzury.

Warto zaznaczyć, że przedłużanie włosów to nie tylko same korzyści. Przejdźmy do słabszych stron, czyli minusów przedłużania włosów. Jakie wady można wyliczyć przy przedłużaniu włosów?

Wady przedłużania włosów

Wysoka cena zabiegu

To chyba największa wada przedłużania włosów. Niezależnie od wybranej metody, koszt takiego zabiegu, to minimum kilkaset złotych. Im lepsza metoda i zastosowanie naturalnych, dziewiczych włosów, tym cena wyższa. Efekt jednak zdecydowanie wart jest takiej inwestycji ponieważ w kilka godzin włosy są dłuższe, gęstsze i przy okazji bardziej zadbane.

Źle dobrana metoda przyczynia się do osłabiania włosów

O metodach przedłużania włosów można przeczytać wiele złego i dobrego, między innymi, że niszczy i osłabia włosy. To jednak dzieje się tylko przy źle dobranej metodzie. Dlatego właścicielki słabych i delikatnych włosów powinny szczególnie zwracać uwagę na to, co oferuje im zakład fryzjerski, ponieważ przy źle wykonanym zabiegu, włosy mogą być rzeczywiście w gorszej kondycji.

Długi czas wykonania

Na taki zabieg zdecydowanie trzeba poświęcić kilka dobrych godzin. Doczepianie włosów wymaga cierpliwości i dokładności, by złącza nie były widoczne i tak doczepione, by nie osłabiały naturalnych kosmyków. Ponadto przed samym zabiegiem włosy muszą zostać umyte specjalnym szamponem, a po skończonym doczepianiu kosmyków, konieczne jest jeszcze ułożenie fryzury. Przy gęstych włosach zabieg może przedłużyć się nawet do 4-5 godzin.

Plusy i minusy przedłużania włosów - podsumowanie

Przedłużanie włosów to metoda, która nie traci na popularności, trzeba jednak pamiętać, by na zabieg umówić się do specjalisty, który nie tylko odpowiednio dobierze metodę przedłużania, ale starannie wykona cały zabieg. W innym przypadku doczepki będą widoczne, a po ich ściągnięciu włosy mogą być nadmiernie osłabione. Natomiast dobrze przeprowadzony zabieg gwarantuje fantastyczne rezultaty długich, zdrowych i zadbanych włosów i to nawet do sześciu miesięcy. Takie rezultaty zdecydowanie warte są takiej inwestycji.

Bibliografia / Netografia

przedłużanie włosów zalety i wady

Polecane firmy

Podziel się opinią!

Jedna odpowiedź

  1. No i wszystko jasne! Czytałem ten artykuł z zaciekawieniem i teraz rozumiem, skąd te wszystkie bajeczne, długie włosy na ulicach, które zawsze wydawały mi się niemal magiczne. Wygląda na to, że salony fryzjerskie mają swoje tajne zaklęcia! A tu proszę – technika, czas i doświadczenie specjalisty, a nie magia.

    Podoba mi się, że artykuł nie tylko prezentuje zalety, ale również wskazuje na potencjalne wady przedłużania włosów. To ważne, by być świadomym, że taka ingerencja w wygląd to nie tylko piękno, ale i wydatek oraz konieczność pielęgnacji.

    Dodatkowo, warto podkreślić, że przedłużanie włosów może być nie tylko sposobem na osiągnięcie wymarzonej długości, ale również doskonałym ratunkiem dla osób, które zdecydowały się na zbyt krótką fryzurę i teraz żałują tej decyzji. W końcu, kto z nas nie miał momentu, gdy po wizycie u fryzjera zrozumiał, że krótkie włosy to jednak nie dla niego? Zamiast lat oczekiwania na naturalny powrót do długich włosów, mamy możliwość szybkiego „cofnięcia” tej decyzji.

    A teraz, drogie Panie, już wiem, że to nie czary, a fachowe ręce Waszych stylistów stoją za Waszymi bajecznymi fryzurami. Brawo dla Was za odwagę i zamiłowanie do piękna! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *