Szukaj

Zdrowie

wady i zalety treningu w domu

Wady i zalety treningu w domu

Trening w domu może zapewnić podobne efekty jak ćwiczenie w siłowni, jednak warto poznać najważniejsze wady i zalety tej decyzji. U wielu osób najważniejszą motywacją będą związane z tym oszczędności, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że dobry sprzęt do treningu siłowego czy wytrzymałościowego nie jest tani. Czy rezygnacja z zakupu karnetu rzeczywiście się opłaca?

wady i zalety bananów

Wady i zalety bananów

Banany to popularne w Polsce owoce tropikalne, które mają swoje wady i zalety. Sprowadza się je z krajów Ameryki Południowej, Afryki Zachodniej i Karaibów. Niektórzy jedzą je na okrągło ze względu na smak i zawartość cennych dla organizmu składników. Inni sięgają po banany od czasu do czasu i dodają je głównie do koktajli czy wypieków. Niektórzy zaś starają się unikać tych owoców chociażby ze względu na dietę czy problemy zdrowotne. Czy słusznie?

wady i zalety odwróconej osmozy

Wady i zalety odwróconej osmozy

Odwrócona osmoza to metoda oczyszczania wody, którą można zastosować w domu – jakie są jej wady i zalety? Przede wszystkim warto docenić wysoką skuteczność takiego rozwiązania. Dzięki odwróconej osmozie można uzyskać idealnie czystą wodę pitną, bez śladu osadów, zanieczyszczeń i drobnoustrojów widocznych jedynie pod mikroskopem. Jednak nie jest to metoda idealna – co trzeba wziąć pod uwagę przed zamontowaniem takiego systemu?

wady i zalety okularów fotochromowych

Wady i zalety okularów fotochromowych

Okulary fotochromowe mogą zastąpić standardowe szkła korekcyjne, jednak przed zakupem warto poznać najważniejsze wady i zalety takiego rozwiązania. Fotochromy reagują na światło słoneczne w taki sposób, że zmieniają swoje zabarwienie – im na zewnątrz jaśniej, tym szkła stają się ciemniejsze. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych cząsteczek (halogenków srebra lub związków organicznych), które pod wpływem promieniowania słonecznego zmieniają swoją strukturę elektronową, co prowadzi do zaciemnienia szkieł. Proces ten jest odwracalny – gdy światła zabraknie, wówczas cząsteczki wracają do swojej pierwotnej postaci i szkła ulegają rozjaśnieniu.

wady i zalety bixyplastii

Wady i zalety bixyplastii

Bixyplastia to metoda wygładzania włosów, która – podobnie zresztą jak inne zabiegi fryzjerskie – ma swoje wady i zalety. Kluczową kwestią jak zawsze jest efekt. Czy bixyplastia działa podobnie jak keratynowe prostowanie włosów? W jakich przypadkach zabieg może nie zapewnić spodziewanego rezultatu? Rodzi się również pytanie, czy technika polegająca na zastosowaniu specjalistycznych kosmetyków i użyciu prostownicy, jest w pełni bezpieczna dla włosów.

wady i zalety laminowania rzęs

Wady i zalety laminowania rzęs

Laminowanie rzęs – jak każdy zabieg kosmetyczny – ma swoje wady i zalety. Efekty są podobne jak przy użyciu zalotki, jednak utrzymują się znacznie dłużej. Czy warto spędzić kilkadziesiąt minut w gabinecie kosmetycznym, żeby „otworzyć oko” i rzucać zalotne spojrzenia?

wady i zalety gmo

Wady i zalety GMO

GMO to dość kontrowersyjny temat, jednak żeby wyrobić sobie własne zdanie, warto poznać najważniejsze wady i zalety tej technologii. Jakich argumentów używają przeciwnicy genetycznych manipulacji? Dlaczego w Stanach Zjednoczonych zdecydowana większość żywności to produkty GMO? Odpowiedni na te i inne pytania można znaleźć w niniejszym artykule.

wady i zalety nanoplastii

Wady i zalety nanoplastii

Nanoplastia – podobnie jak inne zabiegi fryzjerskie – ma swoje wady i zalety. To dość nowa metoda, którą często porównuje się do keratynowego prostowania włosów. Czy rezultaty są równie efektowne? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia udostępniane w mediach społecznościowych, które prezentują stan włosów przed i po wykonaniu tego zabiegu. Zmiana po prawidłowo przeprowadzonej nanoplastii jest wręcz spektakularna, a włosy nadają się na przysłowiowy czerwony dywan. W takim razie w czym tkwi haczyk?

wady i zalety kosmetyków mary kay

Wady i zalety kosmetyków Mary Kay

Kosmetyki Mary Kay już od sześćdziesięciu lat dbają o kondycję i piękno kobiecej skóry, przy czym, jak wszystkie produkty do pielęgnacji, mają swoje wady i zalety. Na korzyść marki przemawia długa historia – nie są to kosmetyki niewiadomego pochodzenia, o wątpliwym składzie i wprowadzane na rynek bez przeprowadzenia rygorystycznych testów. Amerykańska marka deklaruje zastosowanie innowacyjnych technologii i bezpieczeństwo stosowania. Mimo to kosmetyki Mary Kay nie należą w Polsce do najpopularniejszych. Dlaczego?

wady i zalety botoksu na włosy

Wady i zalety botoksu na włosy

Botoks na włosy to nowoczesna technika fryzjerska, która ma swoje wady i zalety. Należy jednak podkreślić, że jest to metoda bezinwazyjna, która nie ma nic wspólnego z toksyną botulinową wstrzykiwaną w twarz w celu wygładzenia zmarszczek. Podobnie jednak jak zabieg kosmetyczny, „botoks” stosowany na włosy może zapewnić fenomenalne efekty w krótkim czasie. Mimo to nie każda klientka salonu fryzjerskiego zdecyduje się na taką formę pielęgnacji. Dlaczego?