Szukaj

Motoryzacja

wady i zalety alkomatów półprzewodnikowych

Wady i zalety alkomatów półprzewodnikowych

Alkomaty półprzewodnikowe mają swoje wady i zalety. Ich zasada działania nie jest skomplikowana – obecny w wydychanym powietrzu alkohol utlenia się na elektrodach, co prowadzi do zmiany rezystancji półprzewodnika (odpowiednio do zawartości etanolu). Prostotę działania alkomatu półprzewodnikowego mogą docenić osoby, które chcą dokonywać pomiarów sporadycznie i jedynie na użytek własny. Niestety zakup takiego urządzenie wiąże się z pewnym ryzykiem.

wady i zalety alkomatów elektrochemicznych

Wady i zalety alkomatów elektrochemicznych

Alkomaty elektrochemiczne opierają swoje działanie na zasadzie utleniania etanolu pod wpływem związków chemicznych – takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Tych ostatnich jest zdecydowanie więcej, dzięki czemu z tego typu alkomatów korzystają nie tylko użytkownicy indywidualni, ale również zakłady pracy i uprawnione służby (np. policja). Niemniej osoby prywatne często wolą kupić alkomat półprzewodnikowy. Dlaczego?

wady i zalety pracy jako mechanik samochodowy

Wady i zalety pracy jako mechanik samochodowy

Praca jako mechanik samochodowy ma pewne wady i zalety, choć wiele zależy od formy zatrudnienia oraz nastawienia samego zainteresowanego. Czy osoby prowadzące własną działalność odczuwają większą satysfakcję zawodową niż osoby pracujące w cudzym warsztacie? Z jakimi problemami zmagają się mechanicy samochodowi i jakie zagrożenia trzeba wziąć pod uwagę przed wyborem tego zawodu?

wady i zalety aut elektrycznych

Wady i zalety aut elektrycznych

Auta elektryczne mają wady i zalety – podobnie jak samochody z silnikiem benzynowym czy silnikiem Diesla. Po polskich drogach jeździ stosunkowo niewiele takich pojazdów, choć niewątpliwie zainteresowanie elektromobilnością w naszym kraju rośnie. Z czego wynika rosnąca popularność e-samochodów? Dlaczego część osób nie chce się przyłączyć do „zielonej rewolucji” na drogach?

wady i zalety transportu samochodowego

Wady i zalety transportu samochodowego

Transport samochodowy ma wady i zalety. Spośród wszystkich gałęzi transportu to samochody mają największy udział w przewozie osób i rzeczy. Stanowią też uzupełnienie procesu transportowego realizowanego drogą szynową, powietrzną i wodną.

wady i zalety ubezpieczenia ac

Wady i zalety ubezpieczenia AC

Dodatkowe ubezpieczenie Autocasco ma być buforem bezpieczeństwa dla posiadaczy samochodów. Czy jednak tak jest rzeczywiście? Analizując przydatność takiego ubezpieczenia, warto wziąć pod uwagę, że ubezpieczenie AC ma wady i zalety. Które z nich będą najistotniejsze dla właściciela pojazdu?