Szukaj

Biznes

wady i zalety korzystania z usług doradcy hotelowego

Wady i zalety korzystania z usług doradcy hotelowego

Korzystanie z usług doradcy hotelowego ma swoje wady i zalety, niemniej w ostatnich latach w branży HoReCa obserwuje się zauważalny wzrost zainteresowania takim wsparciem. Inwestorzy coraz częściej mają świadomość, że budowa hotelu i zarządzanie nim to jedna z najbardziej skomplikowanych inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych. Ponadto współpraca z doradcami często podyktowana jest wymogami formalnymi stawianymi przez banki oraz sieci hotelowe. Sprawdźmy więc, na czym polega doradztwo hotelowe i jak współpraca ze specjalistą wpływa na powodzenie inwestycji.

Wady i zalety outsourcingu usług prawnych

Wady i zalety outsourcingu usług prawnych

Outsourcing usług prawnych ma wady i zalety, ale trzeba przyznać, że jest to popularne rozwiązanie wśród małych i średnich firm wymagających stałej obsługi prawnej. Korzystanie z zewnętrznych zasobów (w tym przypadku z fachowej wiedzy prawniczej) może być bardzo opłacalne pod wieloma względami. Warto jednak wziąć pod uwagę potencjalne problemy, które wynikają z takiej formy współpracy.

Wady i zalety cięcia betonu techniką diamentową

Wady i zalety cięcia betonu techniką diamentową

Cięcie betonu techniką diamentową ma wady i zalety, przy czym tych drugich jest zdecydowanie więcej. W metodzie tej wykorzystuje się piły wyposażone w tarcze pokryte warstwą pokruszonego diamentu zlepionego z proszkiem metalowym. Dlaczego takie rozwiązanie zrewolucjonizowało rynek budowlany i w jakich sytuacjach się je stosuje?

wady i zalety malowania natryskowego

Wady i zalety malowania natryskowego

Malowanie natryskowe, mimo iż wymaga nieco praktyki, jest bardzo szybkim i skutecznym sposobem pokrywania farbą różnego rodzaju powierzchni. Sprawdźmy wady i zalety tego sposobu malowania.

wady i zalety umowy na wyłączność

Wady i zalety umowy na wyłączność

Umowa na wyłączność z pośrednikiem nieruchomości to umowa zawierana między właścicielem nieruchomości a pośrednikiem nieruchomości. Określa ona, że właściciel udziela pośrednikowi wyłączności w zakresie poszukiwania kupca lub najemcy dla danej nieruchomości, czyli w określonym czasie właściciel nie może zatrudnić innego pośrednika nieruchomości ani samodzielnie prowadzić działań mających na celu znalezienie nabywcy lub najemcy dla swojej nieruchomości. Sprawdźmy wady i zalety tego rozwiązania.

wady i zalety outsourcingu księgowego

Wady i zalety outsourcingu księgowego

Outsourcing księgowy ma swoje wady i zalety, przy czym jest to bardzo popularne rozwiązanie w biznesie, szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki korzystaniu z usług biura rachunkowego przedsiębiorca nie musi zatrudniać własnego księgowego i może skoncentrować zasoby wokół głównego przedmiotu działalności. Mimo to należy również wziąć pod uwagę pewne utrudnienia oraz zagrożenia wynikające z powierzenia księgowości zewnętrznej firmie.

wady i zalety pracy jako fryzjer

Wady i zalety pracy jako fryzjer

Praca jako fryzjer, jak każda inna, ma swoje wady i zalety. Warto spojrzeć na ten zawód zarówno z perspektywy osoby pracującej na etacie, jak i osoby prowadzącej własny salon fryzjerski. Z jakimi trudnościami mierzą się przedstawiciele tego zawodu? Dlaczego warto zostać fryzjerem i zajmować się wyglądem innych osób?

wady i zalety inwestycji w ziemię budowlaną

Wady i zalety inwestycji w ziemię budowlaną

Lokowanie kapitału w nieruchomościach to od wielu lat jeden z najlepszych sposób na zabezpieczenie swoich pieniędzy przed inflacją oraz na zdobycie możliwości pomnożenia gotówki. Chociaż większość osób najchętniej inwestuje w mieszkania na wynajem, to sporą popularnością cieszy się też inwestowanie w nieruchomości gruntowe, w tym w ziemię budowlaną.

wady i zalety inwestycji w ziemię rolną

Wady i zalety inwestycji w ziemię rolną

Lokowanie kapitału w nieruchomościach gruntowych cieszy się dużym powodzeniem wśród inwestorów. Najchętniej kupują oni działki budowlane, jednak do wyboru są też inne rodzaje gruntów, np. ziemie rolne. Zobaczmy, czy warto się nimi zainteresować.

wady i zalety citu estońskiego

Wady i zalety citu estońskiego

CIT estoński to zryczałtowana forma opodatkowania spółek, będąca atrakcyjną alternatywą wobec podatku na zasadach ogólnych – warto więc poznać jej najważniejsze wady i zalety. Model wzorowany na zasadach obowiązujących w Estonii został wprowadzony w Polsce w 2021 roku. Początkowo przedsiębiorcy nie przyjęli estońskiego CIT-u z dużym entuzjazmem ze m.in. względu na wąskie kryteria, które ograniczały dostępność tego rozwiązania. Dzięki wprowadzonym rok później zmianom wersja 2.0 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem. Dlaczego?