Szukaj

Biznes

wady i zalety malowania natryskowego

Wady i zalety malowania natryskowego

Malowanie natryskowe, mimo iż wymaga nieco praktyki, jest bardzo szybkim i skutecznym sposobem pokrywania farbą różnego rodzaju powierzchni. Sprawdźmy wady i zalety tego sposobu malowania.

wady i zalety umowy na wyłączność

Wady i zalety umowy na wyłączność

Umowa na wyłączność z pośrednikiem nieruchomości to umowa zawierana między właścicielem nieruchomości a pośrednikiem nieruchomości. Określa ona, że właściciel udziela pośrednikowi wyłączności w zakresie poszukiwania kupca lub najemcy dla danej nieruchomości, czyli w określonym czasie właściciel nie może zatrudnić innego pośrednika nieruchomości ani samodzielnie prowadzić działań mających na celu znalezienie nabywcy lub najemcy dla swojej nieruchomości. Sprawdźmy wady i zalety tego rozwiązania.

wady i zalety outsourcingu księgowego

Wady i zalety outsourcingu księgowego

Outsourcing księgowy ma swoje wady i zalety, przy czym jest to bardzo popularne rozwiązanie w biznesie, szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki korzystaniu z usług biura rachunkowego przedsiębiorca nie musi zatrudniać własnego księgowego i może skoncentrować zasoby wokół głównego przedmiotu działalności. Mimo to należy również wziąć pod uwagę pewne utrudnienia oraz zagrożenia wynikające z powierzenia księgowości zewnętrznej firmie.

wady i zalety pracy jako fryzjer

Wady i zalety pracy jako fryzjer

Praca jako fryzjer, jak każda inna, ma swoje wady i zalety. Warto spojrzeć na ten zawód zarówno z perspektywy osoby pracującej na etacie, jak i osoby prowadzącej własny salon fryzjerski. Z jakimi trudnościami mierzą się przedstawiciele tego zawodu? Dlaczego warto zostać fryzjerem i zajmować się wyglądem innych osób?

wady i zalety inwestycji w ziemię budowlaną

Wady i zalety inwestycji w ziemię budowlaną

Lokowanie kapitału w nieruchomościach to od wielu lat jeden z najlepszych sposób na zabezpieczenie swoich pieniędzy przed inflacją oraz na zdobycie możliwości pomnożenia gotówki. Chociaż większość osób najchętniej inwestuje w mieszkania na wynajem, to sporą popularnością cieszy się też inwestowanie w nieruchomości gruntowe, w tym w ziemię budowlaną.

wady i zalety inwestycji w ziemię rolną

Wady i zalety inwestycji w ziemię rolną

Lokowanie kapitału w nieruchomościach gruntowych cieszy się dużym powodzeniem wśród inwestorów. Najchętniej kupują oni działki budowlane, jednak do wyboru są też inne rodzaje gruntów, np. ziemie rolne. Zobaczmy, czy warto się nimi zainteresować.

wady i zalety citu estońskiego

Wady i zalety citu estońskiego

CIT estoński to zryczałtowana forma opodatkowania spółek, będąca atrakcyjną alternatywą wobec podatku na zasadach ogólnych – warto więc poznać jej najważniejsze wady i zalety. Model wzorowany na zasadach obowiązujących w Estonii został wprowadzony w Polsce w 2021 roku. Początkowo przedsiębiorcy nie przyjęli estońskiego CIT-u z dużym entuzjazmem ze m.in. względu na wąskie kryteria, które ograniczały dostępność tego rozwiązania. Dzięki wprowadzonym rok później zmianom wersja 2.0 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem. Dlaczego?

wady i zalety spółki jawnej

Wady i zalety spółki jawnej

Spółka jawna ma wady i zalety. Jest to dość popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej, która polega na współpracy co najmniej dwóch podmiotów w celu realizowania interesów spółki. Spółkę jawną mogą założyć osoby fizyczne, osoby prawne oraz podmioty nieposiadające osobowości prawnej (np. spółki osobowe prawa handlowego). Dlaczego warto rozważyć prowadzenie firmy w formie spółki jawnej? Na co muszą uważać potencjalni wspólnicy?

wady i zalety drewna

Wady i zalety drewna

Drewno to najstarszy materiał konstrukcyjny i przez tysiące lat stosowania człowiek odkrył chyba wszystkie jego wady i zalety. Współcześnie coraz częściej zastępuje się je innymi surowcami (tworzywami sztucznymi, stalą), jednak są dziedziny, w których jest bezkonkurencyjne. Choć nie jest to materiał idealny (a może właśnie dlatego), drewno zyskało już około 30 tysięcy zastosowań. Dlaczego?

wady i zalety kredytu hipotecznego

Wady i zalety kredytu hipotecznego

Kupno własnego mieszkania czy domu najczęściej wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Zobaczmy, jakie są wady oraz zalety tego produktu finansowego.