Biznes

wady i zalety citu estońskiego

Wady i zalety citu estońskiego

CIT estoński to zryczałtowana forma opodatkowania spółek, będąca atrakcyjną alternatywą wobec podatku na zasadach ogólnych – warto więc poznać jej najważniejsze wady i zalety. Model wzorowany na zasadach obowiązujących w Estonii został wprowadzony w Polsce w 2021 roku. Początkowo przedsiębiorcy nie przyjęli estońskiego CIT-u z dużym entuzjazmem ze m.in. względu na wąskie kryteria, które ograniczały dostępność tego rozwiązania. Dzięki wprowadzonym rok później zmianom wersja 2.0 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem. Dlaczego?

wady i zalety spółki jawnej

Wady i zalety spółki jawnej

Spółka jawna ma wady i zalety. Jest to dość popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej, która polega na współpracy co najmniej dwóch podmiotów w celu realizowania interesów spółki. Spółkę jawną mogą założyć osoby fizyczne, osoby prawne oraz podmioty nieposiadające osobowości prawnej (np. spółki osobowe prawa handlowego). Dlaczego warto rozważyć prowadzenie firmy w formie spółki jawnej? Na co muszą uważać potencjalni wspólnicy?

wady i zalety drewna

Wady i zalety drewna

Drewno to najstarszy materiał konstrukcyjny i przez tysiące lat stosowania człowiek odkrył chyba wszystkie jego wady i zalety. Współcześnie coraz częściej zastępuje się je innymi surowcami (tworzywami sztucznymi, stalą), jednak są dziedziny, w których jest bezkonkurencyjne. Choć nie jest to materiał idealny (a może właśnie dlatego), drewno zyskało już około 30 tysięcy zastosowań. Dlaczego?

wady i zalety kredytu hipotecznego

Wady i zalety kredytu hipotecznego

Kupno własnego mieszkania czy domu najczęściej wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Zobaczmy, jakie są wady oraz zalety tego produktu finansowego.

wady i zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Wady i zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma swoje wady i zalety, jednak tych drugich jest zdecydowanie więcej. Nie bez powodu jest drugą (po jednoosobowej działalności gospodarczej) najchętniej wybieraną w Polsce formą prowadzenia firmy. Z jakimi korzyściami wiąże się założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy mają wątpliwości co do takiego rozwiązania?

wady i zalety pracy w biurze nieruchomości

Wady i zalety pracy w biurze nieruchomości

Zawód agenta nieruchomości wciąż owiany jest mgiełką tajemnicy. Niektórzy uważają, że jest to słaba profesja, w której udaje się dobrze zarabiać tylko małej grupie wybrańców. Czy taka jest prawda? A może praca w burze nieruchomości wiąże się z samymi korzyściami?

wady i zalety open space

Wady i zalety open space

Open space, jak sama nazwa wskazuje, to otwarta przestrzeń pomieszczenia. Tego typu rozwiązania najczęściej stosuje się w biurach zwłaszcza w korporacjach, ale można je wykorzystać także w mieszkaniach – np. łącząc kuchnię i salon tworząc wnętrze bez podziału na pokoje. Sprawdźmy wady i zalety open space w pracy i w domu.

wady i zalety build-to-suit bts

Wady i zalety Build-To-Suit (BTS)

Ideą „build to suit” jest projektowanie oraz budowa obiektów biurowych, magazynowych lub handlowych według ściśle określonych potrzeb konkretnego najemcy. BTS posiadają swoje wady i zalety.

wady i zalety mieszkania typu loft

Wady i zalety mieszkania typu loft

Mieszkania typu loft, czyli lokale powstałe z przerobienia starych fabryk, od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Skąd taka moda? Czy to styl zupełnie pozbawiony wad? Sprawdzimy to w dzisiejszym artykule.

wady i zalety bycia pszczelarzem

Wady i zalety bycia pszczelarzem

Pszczelarstwo jest zajęciem wyjątkowo wdzięcznym. Zazwyczaj hodowle pszczół zaczynają pasjonaci, osoby które realnie chcą hodować pszczoły i wiążą swoje życie z biznesem pszczelarskim. Są także pszczelarze amatorzy traktujący to zajęcia jako hobby i pasję realizowaną obok właściwej pracy. Niezależnie, jaką drogą idzie osoba zajmująca się hodowlą owadów, zauważyć można pewne wady i zalety bycia pszczelarzem.