Szukaj

Technologia

wady i zalety malowania natryskowego

Wady i zalety malowania natryskowego

Malowanie natryskowe, mimo iż wymaga nieco praktyki, jest bardzo szybkim i skutecznym sposobem pokrywania farbą różnego rodzaju powierzchni. Sprawdźmy wady i zalety tego sposobu malowania.

wady i zalety grzejników elektrycznych

Wady i zalety grzejników elektrycznych

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów grzejników elektrycznych, które różnią się między sobą nie tylko właściwościami czy sposobem działania, ale także wadami i zaletami. W poniższym artykule omówione zostaną plusy i minusy dotyczące czterech najpopularniejszych typów grzejników elektrycznych – konwektorowego, olejowego, ceramicznego oraz termowentylatora.

wady i zalety domu od północy

Wady i zalety domu od północy

Kupując działkę, zwracamy uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest położenie wjazdu względem stron świata. Czy działka z wjazdem i wejściem do domu od północy to dobry pomysł?

wady i zalety umowy na wyłączność

Wady i zalety umowy na wyłączność

Umowa na wyłączność z pośrednikiem nieruchomości to umowa zawierana między właścicielem nieruchomości a pośrednikiem nieruchomości. Określa ona, że właściciel udziela pośrednikowi wyłączności w zakresie poszukiwania kupca lub najemcy dla danej nieruchomości, czyli w określonym czasie właściciel nie może zatrudnić innego pośrednika nieruchomości ani samodzielnie prowadzić działań mających na celu znalezienie nabywcy lub najemcy dla swojej nieruchomości. Sprawdźmy wady i zalety tego rozwiązania.

wady i zalety grzejników kanałowych

Wady i zalety grzejników kanałowych

Grzejniki kanałowe to urządzenia mające na celu ogrzewanie pomieszczeń, które umieszczane są w podłodze, w specjalnych kanałach w pobliżu okien lub dużych przeszkleń. Dotychczas powszechnie stosowane w firmach i obiektach użyteczności publicznej, coraz częściej zaczynają gościć również w prywatnych domach i mieszkaniach. Sprawdźmy ich wady i zalety.

wady i zalety płaskiego dachu

Wady i zalety płaskiego dachu

Płaskie dachy coraz częściej pojawiają się w polskim krajobrazie. Wybierają je inwestorzy wznoszący nowoczesne i stylowo wyglądające budynki mieszkalne i usługowe. Zobaczmy, jakie wady, a jakie zalety charakteryzują płaski dach.

wady i zalety alkomatów półprzewodnikowych

Wady i zalety alkomatów półprzewodnikowych

Alkomaty półprzewodnikowe mają swoje wady i zalety. Ich zasada działania nie jest skomplikowana – obecny w wydychanym powietrzu alkohol utlenia się na elektrodach, co prowadzi do zmiany rezystancji półprzewodnika (odpowiednio do zawartości etanolu). Prostotę działania alkomatu półprzewodnikowego mogą docenić osoby, które chcą dokonywać pomiarów sporadycznie i jedynie na użytek własny. Niestety zakup takiego urządzenie wiąże się z pewnym ryzykiem.

wady i zalety ogrzewania podłogowego

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Estetyka, komfort cieplny, mniej unoszącego się kurzu – powodów dla których ludzie decydują się na montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu jest dużo. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom tego rozwiązania.

wady i zalety alkomatów elektrochemicznych

Wady i zalety alkomatów elektrochemicznych

Alkomaty elektrochemiczne opierają swoje działanie na zasadzie utleniania etanolu pod wpływem związków chemicznych – takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Tych ostatnich jest zdecydowanie więcej, dzięki czemu z tego typu alkomatów korzystają nie tylko użytkownicy indywidualni, ale również zakłady pracy i uprawnione służby (np. policja). Niemniej osoby prywatne często wolą kupić alkomat półprzewodnikowy. Dlaczego?

wady i zalety tapet flizelinowych

Wady i zalety tapet flizelinowych

Tapety to znany i powszechnie stosowany sposób wykończenia ścian. Pozwala na szybkie i efektowne efekty oraz duże możliwości aranżacyjne. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się tapety flizelinowe – czym się charakteryzują?