Technologia

wady i zalety fugi epoksydowej

Wady i zalety fugi epoksydowej

Fuga epoksydowa często wykorzystywana jest jako alternatywa dla tradycyjnej fugi cementowej. Nie wszędzie można ją jednak zamontować. Zobaczmy, w jakich miejscach się sprawdzi, a w jakich niekoniecznie.

wady i zalety drzwi bezprzylgowych

Wady i zalety drzwi bezprzylgowych

Drzwi bezprzylgowe nie są jeszcze zbyt często spotykane w Polskich domach, ale w ostatnich latach zaczęło się to zmieniać. Dzieje się tak, głównie ze względu na wyjątkowy wygląd drzwi bezprzylgowych. Sprawdźmy, co jeszcze cechuje takie modele i czy warto je wybrać.

wady i zalety domów z drewna

Wady i zalety domów z drewna

Wydawać by się mogło, że domy z drewna to przestarzałe inwestycje. Tymczasem, wiele osób, szczególnie za granicą, decyduje się na postawienie właśnie takiego budynku. Sprawdźmy, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania.

wady i zalety lodówki no frost

Wady i zalety lodówki no frost

Lodówka no frost ma wady i zalety, przy czym tych drugich można wymienić zdecydowanie więcej. Warto jednak zacząć od tego, na czym polega technologia no frost. Otóż chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki z tą funkcją są wyposażone w system, który kontroluje wilgotność powietrza wewnątrz urządzenia. Jeżeli wilgoć jest zbyt wysoka, wówczas ukryte w obudowie wentylatory zwiększają cyrkulację powietrza i tym samym osuszają wnętrze urządzenia. Skondensowana para wodna jest odprowadzona na zewnątrz i zbiera się w tacy odpływowej z tyłu lodówki. Jakie są plusy i minusy urządzeń z tym systemem?

wady i zalety drewna

Wady i zalety drewna

Drewno to najstarszy materiał konstrukcyjny i przez tysiące lat stosowania człowiek odkrył chyba wszystkie jego wady i zalety. Współcześnie coraz częściej zastępuje się je innymi surowcami (tworzywami sztucznymi, stalą), jednak są dziedziny, w których jest bezkonkurencyjne. Choć nie jest to materiał idealny (a może właśnie dlatego), drewno zyskało już około 30 tysięcy zastosowań. Dlaczego?

wady i zalety drzwi drewnianych

Wady i zalety drzwi drewnianych

Drewno to dla większości ludzi ponadczasowa klasyka i jedyny słuszny materiał na drzwi do domu czy mieszkania. Czy takie rozwiązanie ma jednak wyłącznie zalety? Sprawdzimy to w poniższym artykule.

wady i zalety domów modułowych

Wady i zalety domów modułowych

Domy modułowe to budowle, które powstają z połączenia kilkunastu gotowych elementów. Elementy te, są wytwarzane są w fabryce, a następnie składane w całość na miejscu budowy. Istnieją zwolennicy i przeciwnicy takiego sposobu wznoszenia domów. Zobaczmy, jakie są ich argumenty.

wady i zalety blachodachówki z posypką mineralną

Wady i zalety blachodachówki z posypką mineralną

Blachodachówka z posypką mineralną ma wady i zalety, przy czym jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, a więc nie tak popularne jak tradycyjna dachówka czy zwykła blacha. W jakich przypadkach sprawdzi się ten rodzaj pokrycia? Co trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na blachodachówkę z posypką?

wady i zalety suszarki do ubrań z pompą ciepła

Wady i zalety suszarek do ubrań z pompą ciepła

Suszarki do ubrań z pompą ciepła mają swoje wady i zalety. Z jednej strony nic nie może się równać z zapachem świeżego prania suszonego na powietrzu, jednak w chłodne i deszczowe dni takie urządzenie jest na wagę złota. Ale czy warto płacić więcej za nowoczesną technologię?

wady i zalety telefonu na kartę

Wady i zalety telefonu na kartę

Telefon na kartę ma swoje wady i zalety. W Polsce znacznie więcej osób wybiera telefon na abonament, jednak oferty prepaid również mają swoich wiernych odbiorców. Zazwyczaj są to osoby młode (nastolatki i studenci), które nie mają jeszcze swoich stałych dochodów. Z telefonów na kartę korzystają również osoby dorosłe i seniorzy, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad wydatkami.