Szukaj

Zwierzęta

wady i zalety boston terriera

Wady i zalety boston terriera

Boston terrier to amerykańska rasa psów, która ma swoje wady i zalety. Ten mały molos powstał przez skrzyżowanie buldoga angielskiego i teriera angielskiego. Jaki skutek odniosło połączenie obu ras? Otóż uzyskano niemal doskonałą mieszankę – psa o przyjaznym usposobieniu i oryginalnym wyglądzie, a przy tym inteligentnego i zrównoważonego. Osoby, które szukają dla siebie dobrego towarzystwa na czterech łapach, bez wątpienia mogą rozważyć psa tej rasy.

wady i zalety cocker spaniela

Wady i zalety cocker spaniela

Cocker spaniel to rasa pochodząca z Wielkiej Brytanii, która ma swoje wady i zalety. Co ważne, większość minusów można wyeliminować we własnym zakresie. W jaki sposób? Przede wszystkim należy wybrać psa z legalnej i sprawdzonej hodowli, a następnie zadbać o jego właściwe ułożenie. Nie jest to co prawda bardzo wymagająca rasa, jednak bez odpowiedniego podejścia cocker spaniel nie ujawni w pełni swojego potencjału i może sprawiać niewielkie problemy.

wady i zalety buldoga francuskiego

Wady i zalety buldoga francuskiego

Buldog francuski to mały i szalenie sympatyczny pies, jednak jak każda rasa, ma swoje wady i zalety. Warto je poznać jeszcze przed wizytą w hodowli, ponieważ wbrew powszechnej opinii nie jest to pies dla wszystkich.

wady i zalety bycia pszczelarzem

Wady i zalety bycia pszczelarzem

Pszczelarstwo jest zajęciem wyjątkowo wdzięcznym. Zazwyczaj hodowle pszczół zaczynają pasjonaci, osoby które realnie chcą hodować pszczoły i wiążą swoje życie z biznesem pszczelarskim. Są także pszczelarze amatorzy traktujący to zajęcia jako hobby i pasję realizowaną obok właściwej pracy. Niezależnie, jaką drogą idzie osoba zajmująca się hodowlą owadów, zauważyć można pewne wady i zalety bycia pszczelarzem.

wady i zalety pszczelarstwa miejskiego

Wady i zalety pszczelarstwa miejskiego

Pszczelarstwo miejskie staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Popularyzowanie postaw proekologicznych oraz wzrost świadomości o istotności roli zapylaczy dla przetrwania życia na ziemi powodują, że w miastach coraz częściej pojawiają się ule. Pasieka miejska ma jednak swoje wady i zalety.

wady i zalety pasieki stacjonarnej

Wady i zalety pasieki stacjonarnej

Pasieka stacjonarna to najbardziej klasyczny sposób pszczelarstwa. Na określonym terenie pszczelarz stawia ule i zamieszkujące je rodziny pszczele pracują na obszarze o promieniu około dwóch kilometrów. Jest to dość stabilny sposób prowadzenia gospodarstwa pasiecznego. Znane są okoliczne pożytki oraz przewidywany cykl kwitnienia. Najczęściej w takiej pasiece odbywa się miodobranie 3 razy w roku i pozyskuje miód wielokwiatowy.

wady i zalety pasieki wędrownej

Wady i zalety pasieki wędrownej

Pasieka wędrowna to specyficzny sposób zarządzania ulami. Polega on na tym, że pszczelarz, zamiast stacjonarnej pasieki, postawionej ciągle w jednym miejscu, wozi rodziny po dostępnym terenie, w miejscu gdzie kwitnie konkretny pożytek. Taka wędrowna pasieka to bardzo ciekawy sposób gospodarowania ulami, jednak ma swoje wady i zalety.

wady i zalety pszczelarstwa

Wady i zalety pszczelarstwa

Pszczelarstwo jako pasja i sposób na utrzymanie się, ma swoje mocne i słabe strony. Rozpatrywać można także jego korzyści dla środowiska i wartość prozdrowotną. Wydawało by się, że pszczelarstwo to samo dobro, jednak ma także swoje ciemne strony. W niniejszym tekście spróbujemy przeanalizować wady i zalety pszczelarstwa jako formy stałego, rodzinnego biznesu zapewniającego stabilny dochód pszczelarzowi i jego rodzinie.

wady i zalety elektrowni wiatrowych

Wady i zalety elektrowni wiatrowych

Elektrownie wiatrowe mają wady i zalety. Przede wszystkim produkują bardzo czystą energię, co z pewnością przysłuży się kolejnym pokoleniom. Jednak inwestorzy, którzy planują budowę farm wiatrowych, bardzo często borykają się z protestami mieszkańców. Skąd bierze się nieufność wobec elektrowni wiatrowych?

wady i zalety adopcji zwierząt

Wady i zalety adopcji zwierząt

Z terminem adoptowania zwierząt, powiązana jest procedura zaopiekowania się zwierzakiem ze schroniska. Takie decyzje zawsze zasługują na pochwałę, wiadomo bowiem, że w schroniskach zwierzaki nie mają szczególnych warunków bytowania. Z drugiej strony, trzeba mieć świadomość, że to jest bardzo odpowiedzialna decyzja i warto ją gruntowanie przemyśleć. Adopcja zwierząt ma bowiem swoje wady i zalety. Jakie zatem brać pod uwagę?