Szukaj

Lifestyle

wady i zalety budowy domu na zgłoszenie

Wady i zalety budowy domu na zgłoszenie

Dom bez pozwolenia na budowę, czyli tzw. „dom na zgłoszenie” to rozwiązanie, które zostało wprowadzone w 2022 roku w ramach tzw. Polskiego Ładu. Zakłada ono możliwość wybudowania nieruchomości o określonych parametrach bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane procedury formalne. Zobaczmy, jakie wady, a jakie zalety ma dom na zgłoszenie.

wady i zalety laminatu

Wady i zalety laminatu

Laminat to nazwa materiału wykorzystywanego do wykończeń mebli, parapetów czy drzwi. Istnieją różne rodzaje laminatu, a każdy z nich jest przeznaczony do innych celów. Sprawdźmy jakie wady i zalety mają laminaty.

wady i zalety malowania natryskowego

Wady i zalety malowania natryskowego

Malowanie natryskowe, mimo iż wymaga nieco praktyki, jest bardzo szybkim i skutecznym sposobem pokrywania farbą różnego rodzaju powierzchni. Sprawdźmy wady i zalety tego sposobu malowania.

wady i zalety grzejników elektrycznych

Wady i zalety grzejników elektrycznych

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów grzejników elektrycznych, które różnią się między sobą nie tylko właściwościami czy sposobem działania, ale także wadami i zaletami. W poniższym artykule omówione zostaną plusy i minusy dotyczące czterech najpopularniejszych typów grzejników elektrycznych – konwektorowego, olejowego, ceramicznego oraz termowentylatora.

wady i zalety domu od północy

Wady i zalety domu od północy

Kupując działkę, zwracamy uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest położenie wjazdu względem stron świata. Czy działka z wjazdem i wejściem do domu od północy to dobry pomysł?

wady i zalety grzejników kanałowych

Wady i zalety grzejników kanałowych

Grzejniki kanałowe to urządzenia mające na celu ogrzewanie pomieszczeń, które umieszczane są w podłodze, w specjalnych kanałach w pobliżu okien lub dużych przeszkleń. Dotychczas powszechnie stosowane w firmach i obiektach użyteczności publicznej, coraz częściej zaczynają gościć również w prywatnych domach i mieszkaniach. Sprawdźmy ich wady i zalety.

wady i zalety płaskiego dachu

Wady i zalety płaskiego dachu

Płaskie dachy coraz częściej pojawiają się w polskim krajobrazie. Wybierają je inwestorzy wznoszący nowoczesne i stylowo wyglądające budynki mieszkalne i usługowe. Zobaczmy, jakie wady, a jakie zalety charakteryzują płaski dach.

wady i zalety ogrzewania podłogowego

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Estetyka, komfort cieplny, mniej unoszącego się kurzu – powodów dla których ludzie decydują się na montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu jest dużo. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom tego rozwiązania.

Wady i zalety domu od południa

Wady i zalety domu od południa

Działka z wjazdem od południowej strony świata stwarza dość specyficzne warunki i mocno wpływa na wybór projektu domu, który ma na niej stanąć oraz na zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości. Sprawdźmy, z czym wiąże się posiadanie działki z wjazdem i domu z wejściem od południa.

wady i zalety paneli winylowych

Wady i zalety paneli winylowych

Duża trwałość oraz interesujące wzornictwo to tylko niektóre z zalet paneli winylowych, zwanych też panelami LVT. Czy ten produkt ma jakieś wady? Jak najbardziej, jednak są one nieliczne. Zobaczmy porównanie korzyści i nieudogodnień związanych z zastosowaniem paneli winylowych.