Lifestyle

wady i zalety garażu podziemnego

Wady i zalety garażu podziemnego

Mieszkańcy bloku mają do dyspozycji garaże wolnostojące, miejsca postojowe przed budynkiem lub garaże podziemne. W przypadku nowego budownictwa najpopularniejsza jest ta ostatnia opcja. Zobaczmy jakie są wady, a jakie zalety garaży podziemnych.

wady i zalety odwróconej osmozy

Wady i zalety odwróconej osmozy

Odwrócona osmoza to metoda oczyszczania wody, którą można zastosować w domu – jakie są jej wady i zalety? Przede wszystkim warto docenić wysoką skuteczność takiego rozwiązania. Dzięki odwróconej osmozie można uzyskać idealnie czystą wodę pitną, bez śladu osadów, zanieczyszczeń i drobnoustrojów widocznych jedynie pod mikroskopem. Jednak nie jest to metoda idealna – co trzeba wziąć pod uwagę przed zamontowaniem takiego systemu?

wady i zalety czarnej armatury

Wady i zalety czarnej armatury

Jeszcze do niedawna czarna armatura była spotykana głównie w miejscach publicznych – eleganckich restauracjach, knajpach czy muzeach. Obecnie jednak, takie elementy wyposażenia coraz częściej można zauważyć również i w prywatnych domach czy mieszkaniach. Zobaczmy, czy wybór czarnej armatury to dobry pomysł.

wady i zalety okularów fotochromowych

Wady i zalety okularów fotochromowych

Okulary fotochromowe mogą zastąpić standardowe szkła korekcyjne, jednak przed zakupem warto poznać najważniejsze wady i zalety takiego rozwiązania. Fotochromy reagują na światło słoneczne w taki sposób, że zmieniają swoje zabarwienie – im na zewnątrz jaśniej, tym szkła stają się ciemniejsze. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych cząsteczek (halogenków srebra lub związków organicznych), które pod wpływem promieniowania słonecznego zmieniają swoją strukturę elektronową, co prowadzi do zaciemnienia szkieł. Proces ten jest odwracalny – gdy światła zabraknie, wówczas cząsteczki wracają do swojej pierwotnej postaci i szkła ulegają rozjaśnieniu.

wady i zalety białej łazienki

Wady i zalety białej łazienki

Mody i trendy na aranżację wnętrz się zmieniają, ale biel pozostaje niezmienną klasyką, która jest bardzo często stosowana w wystroju wnętrz w łazienkach. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że takie rozwiązanie to nie tylko zalety, ale i również wady.

wady i zalety boston terriera

Wady i zalety boston terriera

Boston terrier to amerykańska rasa psów, która ma swoje wady i zalety. Ten mały molos powstał przez skrzyżowanie buldoga angielskiego i teriera angielskiego. Jaki skutek odniosło połączenie obu ras? Otóż uzyskano niemal doskonałą mieszankę – psa o przyjaznym usposobieniu i oryginalnym wyglądzie, a przy tym inteligentnego i zrównoważonego. Osoby, które szukają dla siebie dobrego towarzystwa na czterech łapach, bez wątpienia mogą rozważyć psa tej rasy.

wady i zalety cocker spaniela

Wady i zalety cocker spaniela

Cocker spaniel to rasa pochodząca z Wielkiej Brytanii, która ma swoje wady i zalety. Co ważne, większość minusów można wyeliminować we własnym zakresie. W jaki sposób? Przede wszystkim należy wybrać psa z legalnej i sprawdzonej hodowli, a następnie zadbać o jego właściwe ułożenie. Nie jest to co prawda bardzo wymagająca rasa, jednak bez odpowiedniego podejścia cocker spaniel nie ujawni w pełni swojego potencjału i może sprawiać niewielkie problemy.

wady i zalety bliźniąt

Wady i zalety bliźniąt

Bliźnięta to podwójne problemy i troski, ale też podwójna radość – jednym słowem urodzenie pary dzieci ma swoje wady i zalety. Ile rodziców dotyczy to zagadnienie? Według reguły Hellina bliźnięta rodzą się raz na 85 porodów (1:85), przy czym w niektórych krajach występuje więcej ciąż bliźniaczych, w innych mniej (np. w Polsce to 1 poród na 100). Podwójni rodzice muszą zmagać się z wieloma trudnościami, ale jednocześnie mogą zauważyć wiele plusów wynikających z wychowania dzieci w tym samym wieku.

wady i zalety farby ceramicznej

Wady i zalety farby ceramicznej

Farba ceramiczna ma swoje wady i zalety, przy czym tych drugich jest zdecydowanie więcej. Na początek warto jednak wyjaśnić, czym tak naprawdę jest farba ceramiczna. Otóż jest to nic innego jak farba lateksowa lub akrylowa wzbogacona o mikroskopijne drobinki ceramiczne – to właśnie ten komponent sprawia, że farba nie ma sobie równych, jeśli chodzi o trwałość. Poza tym taka farba charakteryzuje się podwyższoną zawartością żywic i często dodatkiem innych substancji, które nadają jej szczególnych właściwości. Dlaczego warto pomalować ściany farbą ceramiczną?

wady i zalety drzwi bezprzylgowych

Wady i zalety drzwi bezprzylgowych

Drzwi bezprzylgowe nie są jeszcze zbyt często spotykane w Polskich domach, ale w ostatnich latach zaczęło się to zmieniać. Dzieje się tak, głównie ze względu na wyjątkowy wygląd drzwi bezprzylgowych. Sprawdźmy, co jeszcze cechuje takie modele i czy warto je wybrać.