Szukaj

Edukacja

wady i zalety mieszkania w internacie

Wady i zalety mieszkania w internacie

Internat to placówka, w której mogą żyć uczniowie, chcący kształcić się poza miejscem zamieszkania, bez konieczności codziennych dojazdów. To duże ułatwienie, ale i dodatkowe obowiązki. Zobaczmy, czego jest więcej – wad czy zalet takiego rozwiązania.

wady i zalety mieszkania w bursie

Wady i zalety mieszkania w bursie

Bursa, czyli międzyszkolna placówka opiekuńczo-wychowawcza przeznaczona dla młodzieży kształcącej się poza miejscem stałego zamieszkania. Czy mieszkanie w bursie jest wygodne czy wręcz przeciwnie? Zobaczmy, czy ma to więcej wad czy zalet.

wady i zalety mieszkania w akademiku

Wady i zalety mieszkania w akademiku

Rozpoczęcie studiów najczęściej wiąże się z koniecznością zmiany miejsca zamieszkania. Chociaż z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie stancji, to akademiki nadal mają liczne grono fanów. Zobaczmy, jakie są wady, a jakie zalety wspólnego mieszkania z innymi studentami.

wady i zalety ankiety

Wady i zalety ankiety

Ankieta ma swoje wady i zalety, przy czym obecnie jest to najczęściej stosowana metoda badawcza. W odróżnieniu od innych sposobów zbierania danych (np. wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego) w ankiecie odpowiedzi zapisuje osoba badana, a ankieter nie musi być obecny podczas tej czynności. Jakie korzyści zapewnia badanie ankietowe? Dlaczego czasami ankieta może się nie sprawdzić?

wady i zalety szkoły montessori

Wady i zalety szkoły Montessori

Szkoła Montessori ma swoje wady i zalety, dlatego można znaleźć wielu jej przeciwników, jak również wierne grono zwolenników. Niemniej system wychowawczo-dydaktyczny stworzony przez włoską lekarkę i antropolożkę, Marię Montessori, cieszy się coraz większą popularnością. Alternatywną metodą kształcenia są zainteresowani zwłaszcza ci rodzice, którzy szukają dla swojego dziecka szkoły sprzyjającej samodzielności oraz indywidualnemu rozwojowi.

wady i zalety edukacji domowej

Wady i zalety edukacji domowej

Edukacja domowa ma swoje wady i zalety, niemniej w ostatnich latach coraz częściej słyszy się o tej metodzie kształcenia. Rozczarowanie tradycyjnym systemem szkolnictwa powoduje, że rodzice szukają alternatywnego rozwiązania dla swoich pociech. Trzeba jednak pamiętać, że każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia i rodzice powinni rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim zaczną uczyć dziecko w domu.

wady i zalety szkoły waldorfskiej

Wady i zalety szkoły waldorfskiej

Szkoła waldorfska ma wady i zalety – zapewne rozważa je każdy rodzic, który zamierza posłać swoje dziecko do placówki alternatywnej. Edukacja waldorfska miała swój początek w 1919 roku w Stuttgardzie. Została założona przez filozofa i mistyka, Rudolfa Steinera, dla dzieci pracowników tamtejszej fabryki wyrobów tytoniowych Waldorf-Astoria. Czym edukacja steinerowska różni się od tradycyjnej?

wady i zalety feriego acza

Wady i zalety Feriego Acza

Jedną z głównych postaci „Chłopców z Placu Broni” Fernca Molnara jest waleczny i dzielny przywódca Czerwonych Koszul – Feri Acz. Choć ten chłopiec z pewnością może imponować czytelnikom zarówno swoją postawą, jak i wyglądem, to ma jednak i pewne rysy na swoim charakterze. Jakie można zatem wyróżnić wady i zalety Feriego Acza?