Szukaj

Wady i zalety kosmetyków Mary Kay

Kosmetyki Mary Kay już od sześćdziesięciu lat dbają o kondycję i piękno kobiecej skóry, przy czym, jak wszystkie produkty do pielęgnacji, mają swoje wady i zalety. Na korzyść marki przemawia długa historia - nie są to kosmetyki niewiadomego pochodzenia, o wątpliwym składzie i wprowadzane na rynek bez przeprowadzenia rygorystycznych testów. Amerykańska marka deklaruje zastosowanie innowacyjnych technologii i bezpieczeństwo stosowania. Mimo to kosmetyki Mary Kay nie należą w Polsce do najpopularniejszych. Dlaczego?

Kosmetyki Mary Kay - zalety i wady

Kosmetyki Mary Kay mają wiele zalet, dzięki czemu zdobyły zaufanie kobiet na całym świecie. Dlaczego warto dać szansę tej marce?

Zalety kosmetyków Mary Kay

Duży wybór produktów

W portfolio marki Mary Kay można znaleźć kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetyki kolorowe, zapachy oraz produkty przeznaczone dla mężczyzn. Dzięki temu można w jednym miejscu (np. u tej samej konsultantki) zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebuje skóra i co niezbędne do makijażu. W rezultacie można zapłacić mniej (np. z uwagi na zniżkę przy zakupie kilku produktów) i wybrać kosmetyki z jednej serii, co zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień.

W asortymencie marki znajdują się m.in.:

 • peelingi,
 • balsamy,
 • żele,
 • emulsje,
 • kremy,
 • toniki,
 • zestawy kosmetyków,
 • tusze do rzęs,
 • pomadki do ust,
 • podkłady,
 • zapachy dla kobiet i mężczyzn.

Dobry skład

Firma Mary Kay wykorzystuje badania naukowe oraz innowacyjne rozwiązania, aby dostarczyć swoim klientkom produkty o stabilnym i skutecznym działaniu. Poza składnikami o działaniu nawilżającym i okluzyjnym (zatrzymującym wilgoć w skórze) kosmetyki amerykańskiej marki zawierają antyoksydanty, witaminy, filtry przeciwsłoneczne, ekstrakty roślinne oraz inne substancje aktywne (np. wosk pszczeli, masło shea). Jednocześnie producent unika substancji zapachowych, które mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Bezpieczeństwo stosowania

Kosmetyki Mary Kay co roku poddawane są licznym badaniom w celu ustalenia, czy są skuteczne i spełniają rygorystyczne normy jakościowe. Firma posiada własne centrum badawcze i współpracuje z niezależnymi ekspertami medycznymi, aby dostarczyć swoim klientkom bezpieczne produkty, które korzystnie wpłyną na zdrowie skóry i jednocześnie nie będą wywoływać reakcji alergicznych ani podrażnień. Co ważne, marka udziela na swoje kosmetyki 100% gwarancji – oznacza to, że osoby niezadowolone z działania produktów Mary Kay mogą zwrócić się do swojej konsultantki i dokonać wymiany produktu lub otrzymać zwrot pieniędzy.

Możliwość zakupu produktów u konsultantki

Gwarancja 100% satysfakcji to nie jedyna korzyść z zakupów produktów Mary Kay u konsultantki. W przypadku sprzedaży bezpośredniej klientka ma możliwość uzyskania fachowej porady kosmetycznej. Doświadczona i przeszkolona konsultantka może na przykład pomóc w określeniu rodzaju skóry, dobraniu odpowiedniego koloru podkładu czy wyborze kosmetyku stosownie do indywidualnych potrzeb. Podczas wizyty konsultantki klienta może również skorzystać z testerów i próbek lub wziąć udziału w grupowym pokazie kosmetyków. Poza tym stałe klientki mogą liczyć na zniżki cenowe i łatwy dostęp do nowości rynkowych.

Wygodne i praktyczne opakowania

Jeśli chodzi o opakowania kosmetyków, Marka Mary Kay celuje w proste i sprawdzone rozwiązania. Nieprzezroczyste tubki chronią kosmetyki przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, a przy tym ułatwiają wyciskanie żelu, balsamu czy kremu. Szklane słoiczki elegancko wyglądają na półce, a jednocześnie pozwalają wybrać kosmetyk do końca i obserwować ubywający poziom zawartości. Produkty o konsystencji oleistej mają opakowania z pompką, co ułatwia higieniczne i precyzyjne dozowanie kropel.

Kosmetyki Mary Kay mają pewne minusy, przy czym można je odkryć jeszcze przed zakupem i zastosowaniem produktów tej marki.

Wady kosmetyków Mary Kay

Wysoka cena

Niestety kosmetyki Mary Kay nie należą do najtańszych. Przykładowo mały słoiczek kremu intensywnie nawilżającego kosztuje niespełna 180 złotych, zestaw do pielęgnacji dłoni to koszt 175 złotych, natomiast za tubkę balsamu do ciała trzeba zapłacić ok. 100 złotych. Ostateczna cena produktu może być jednak inna, ponieważ dystrybucją kosmetyków Mary Kay zajmują się w konsultantki, które narzucają własną marżę.

Problemy z dostępnością

Amerykańska marka opiera swoją działalność na sprzedaży bezpośredniej. W związku z tym kosmetyki Mary Kay można kupić głównie u konsultantek oraz przez internet, tj. w sklepie firmowym, niektórych drogeriach online oraz na platformach typu marketplace. Niestety osoby, które kupują kosmetyki w sieciach drogeryjnych (stacjonarnych lub internetowych) nie znajdą w nich produktów amerykańskiej marki.

Nieliczne opinie

Ze względu na dość wysokie ceny i ograniczone kanały sprzedaży kosmetyki May Kay są mniej popularne niż produkty drogeryjne. W rezultacie opinii o kosmetykach amerykańskiego producenta jest stosunkowo niewiele, co utrudnia podjęcie decyzji o zakupie. Z pewnością nieco więcej można się dowiedzieć na temat najpopularniejszych produktów i takich, które są na rynku od dłuższego czasu. Pomocne mogą być tutaj recenzje produktów zamieszczane na portalach kosmetycznych i blogach z branży beauty (także zagranicznych).

Możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej

Amerykańska marka kładzie nacisk na bezpieczeństwo swoich produktów i co roku wykonuje w tym celu pół miliona testów. Może się jednak zdarzyć, że po zastosowaniu kosmetyku osoby o wrażliwej cerze zauważą u siebie niepożądane objawy, takie jak zaczerwienienie, wypryski, suchość i uczucie napięcia skóry. Taka reakcja może być wynikiem bezpośredniego kontaktu skóry z niektórymi substancjami, na przykład olejami mineralnymi (olej parafinowy, wazelina), kwasami owocowymi czy produktami pochodzenia pszczelego.

Plusy i minusy kosmetyków Mary Kay - podsumowanie

Kosmetyki Mary Kay nie są w Polsce tak popularne jak produkty dostępne w drogeriach, co jest spowodowane m.in. stosunkowo wysokimi cenami i polityką firmy zorientowaną na bezpośrednią sprzedaż u konsultantek. Niemniej deklaracje co do bezpieczeństwa stosowania i wysokiej jakości składu skłaniają do wypróbowania kosmetyków tej marki. Warto przy tym pamiętać, że w razie niezadowolenia z produktu można uzyskać zwrot pieniędzy w ramach gwarancji 100% satysfakcji.

Bibliografia / Netografia

 • fashion-pl.decorexpro.com, Kosmetyki Mary Kay: O marce i produktach, https://fashion-pl.decorexpro.com/kosmetika/brendy/mary-kay/, Data odczytu: 2023.04.17
 • marykay.pl, Mary Kay, https://www.marykay.pl/pl-pl/, Data odczytu: 2023.04.17
 • kosmetomama.pl, Mary Kay. Produkty, które warto mieć. Recenzja. https://www.kosmetomama.pl/mary-kay-produkty-ktore-warto-miec/, Data odczytu: 2023.04.17
 • wizaz.pl, Mary Kay. https://wizaz.pl/kosmetyki/marka,7216,mary-kay.html, Data odczytu: 2023.04.17
plusy i minusy kosmetyków mary kay

Podziel się opinią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *