Szukaj

Wady i zalety kupowania roweru przez internet

W dzisiejszych czasach chyba nie ma już produktu, którego nie można byłoby kupić przez internet. Również miłośnicy dwóch kółek mogą wygodnie, bez wychodzenia z domu, wybrać idealny sprzęt dla siebie. Kupowanie roweru przez internet może mieć jednak swoje plusy, jak i minusy. O czym warto pamiętać, przed sfinalizowaniem transakcji?

Kupno roweru przez internet - zalety i wady

Zakup roweru przez internet ma wiele zalet. Duża liczba osób docenia tę formę, szczególnie że przy zakupach online dostępna jest opcja rozłożenia płatności na raty. Do tych najważniejszych zalet zakupu roweru przez internet zdecydowanie zalicza się:

Zalety kupowania roweru przez internet

Niższa cena zakupu

Internet to idealne miejsce na wyszukanie produktów w atrakcyjnych cenach. Nie inaczej jest w przypadku rowerów, które można zwykle wybrać w dużo niższej cenie, niż w przypadku asortymentu, prezentowanego w sklepach stacjonarnych. Różnice są znaczne i w przypadku droższych modeli można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych.

Wygodna forma dostawy

Roweru nie trzeba odbierać osobiście ze sklepu, co ułatwia transport, zwłaszcza dla posiadaczy modeli miejskich i mniejszych pojazdów. Kurier dowiezie rower bezpośrednio do domu albo pod wskazany adres.

Szeroki wybór w markach i modelach

W internecie można znaleźć dosłownie każdy model i każdą markę rowerów. Takiego wyboru nie zapewni nawet bardzo dobrze zaopatrzony sklep stacjonarny, funkcjonujący w najbliższej okolicy. Mieszkańcy mniejszych miejscowości nie muszą więc planować dalekich wycieczek, by odwiedzić kilka większych salonów rowerowych, bo wersja online zapewnia im odpowiedni wybór i to bez wychodzenia z domu.

Zakup roweru przez internet ma swoje wady. Do tych najczęściej wymienianych zalicza się:

Wady kupowania roweru przez internet

Ryzyko trafienia na oszustów

Internet to miejsce, w którym często pojawiają się ogłoszenia od nieuczciwych osób. Stworzenie fake sklepu nie jest bowiem trudnym zadaniem, a niskie ceny i bardzo dobre opisy produktów animują, by szybko dokonywać transakcji. Dlatego trzeba być ostrożnym i dobrze weryfikować sklepy czy ogłoszenia od prywatnych użytkowników, by nie paść ofiarą wyłudzenia pieniędzy lub danych z karty kredytowej.

Brak możliwości przetestowania sprzętu

W sklepach online trudno jest zorganizować jazdę próbną w celu przetestowania sprzętu. Natomiast w przypadku zakupu roweru jest to rzeczywiście niezmiernie istotne. Można jednak wcześniej sprawdzić wybrany model w innym sklepie rowerowym, a w internecie szukać jedynie dobrych ofert cenowych.

Ograniczone formy uiszczenia opłaty

Większość sklepów preferuje przedpłatę na konto. To oznacza, że najpierw trzeba zapłacić za rower, nawet jeśli dostawa realizowana będzie z opóźnieniem. Niektóre sklepy oferują rozłożenie płatności na raty, ale to nie jest standardem.

Plusy i minusy kupowania roweru przez internet - podsumowanie

Na zakupy przez internet decyduje się coraz więcej osób. Platformy sprzedażowe zapewniają szereg udogodnień i sprawiają, że realizowanie większych i mniejszych potrzeb staje się prostsze i bardziej wygodne. Tak samo jest w przypadku zakupu wymarzonego roweru. Trzeba jednak uważać na te ujemne strony takich transakcji, jak np. możliwość trafienia na nieuczciwego sprzedawcę czy brak właściwego opisu modelu, by zapewnić sobie bezpieczne i komfortowe zakupy. Zakup roweru przez internet nie powinien być więc pochopną decyzją. Należy szczególnie sprawdzać, sklepy które oferują bardzo niskie ceny oraz pamiętać, że w razie wątpliwości, opłatę można uiścić przy odbiorze przesyłki. Taka opcja jest często droższa, ale gwarantuje otrzymanie zamówionego towaru. Jak sprawdzić rower przed zakupem online? Można sprawdzić ofertę wypożyczalni albo zerknąć na oferty stacjonarnych sklepów. Jeśli jednak nie ma opcji wyszukania tego właściwego modelu, to warto pamiętać, że przy zakupach online, przysługuje prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania żadnej przyczyny. Rower można więc wymienić albo zwrócić do sklepu.

Bibliografia / Netografia

  • rowerynaraty.pl, Sklep z rowerami na raty, Data odczytu: 2023.01.14
kupowanie roweru przez internet wady i zalety

Podziel się opinią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *