Szukaj

Wady i zalety warkoczyków afrykańskich

Jakie plusy i minusy można wymienić przy warkoczykach afrykańskich? Z pewnością każda z użytkowniczek miałaby inne przemyślenia i spostrzeżenia, ale warto zwrócić uwagę na te kwestie, które pojawiają się najczęściej i mogą mieć wpływ na decyzję o wykonaniu takich warkoczyków? Jak najbardziej warto poznać dwie strony medalu. Jakie to są?

Warkoczyki afrykańskie - zalety i wady

Warkoczyki afrykańskie mają swoje zalety. Do tych, które najczęściej przekonują do ich wykonania, zalicza się:

Zalety warkoczyków afrykańskich

Nowa fryzura od zaraz

Warkoczyki afrykańskie zapewniają tworzenie nowej fryzury bez konieczności długiego i żmudnego zapuszczania włosów. Warkoczyki można dopiąć nawet do bardzo krótkich włosów i indywidualnie decydować, jakiej długości mają być same warkoczyki. Ponadto takie warkoczyki również sprawiają, że fryzura jest bardziej gęsta i zadbana i to bez czekania przez kilka czy kilkanaście miesięcy na naturalne odrosty.

Dodanie kolorów bez farbowania naturalnych włosów

Doczepiane warkoczyki mogą mieć różny kolor, i to niekoniecznie zbieżny z naturalnym kolorem włosów. Można więc bawić się bez końca efektem, zapewniając sobie nową nawet bardzo zwariowaną fryzurę. Wszystko zależy bowiem od tego, w jakich kolorach zakupione zostaną warkoczyki. Opcji jest całkiem sporo, zwłaszcza że kolory można dowolnie mieszać ze sobą.

Więcej możliwości tworzenia fantastycznej fryzury

Warkoczyki wcale nie zobowiązują do noszenia rozpuszczonych włosów. Można z nich bowiem tworzyć dowolne fryzury, zarówno kucyki, koki czy inne fantazyjne upięcia. Włosy mogą być dowolnie upinane i, co ważne – bez konieczności długiej stylizacji czy używania prostownicy albo lokówki.

Syntetyczne doczepiane do naturalnych włosów warkoczyki stały się hitem salonów fryzjerskich. Prezentują się ładnie i zwracają na siebie uwagę. Czy mają jakieś ujemne strony? Jak najbardziej i dobrze jest przeczytać o nich tak samo, jak o tych mocnych stronach. Pośród największych wad afrykańskich warkoczyków wymienia się:

Wady warkoczyków afrykańskich

Wysoka cena

Zakładanie warkoczyków to koszt nawet kilkuset złotych. Ostateczna cena zależy jednak od tego, czy usługa wykonana jest w profesjonalnym salonie fryzjerskim czy przez osobę prywatną. Oszczędności mogą jednak negatywnie odbić się na wyglądzie, jak i samym wykonaniu.

Pojawiający się ból przy zakładaniu i ściąganiu

Zakładanie warkoczyków jest zdecydowanie bezinwazyjną metodą, ale osoby z niską granicą odporności na ból, mogą odczuwać pewien dyskomfort, zarówno przy zakładaniu, jak i ściąganiu warkoczyków. Dlatego warto o tym uprzedzić fryzjera, by wiedział, jak podejść do wykonywania zabiegu.

Spore obciążenie dla głowy

Warkoczyki są cienkie, ale mimo wszystkie to doczepiane włosy, które mogą obciążać głowę. Wszystko jednak zależy od grubości włosów syntetycznych, ilości warkoczyków czy ich długości. Z tego względu kobiety z cienkimi włosami, powinny decydować się na cieńsze warkoczyki i w mniejszej ilości, co podniesie komfort noszenia warkoczyków.

Plusy i minusy warkoczyków afrykańskich - podsumowanie

Taka fryzura jest świetnym sposobem na stworzenie czegoś nowego. Warkoczyki dopina się na kilka miesięcy, co może nieco rekompensować wysoką cenę zabiegu. Włosy nie są zniszczone, a fakt, że nie trzeba ich stylizować, ułatwia również doprowadzenie ich do porządku o poranku, krótko przed wyjściem do pracy. Trzeba jednak właściwie dobrać grubość i długość warkoczyków, by nie czuć nadmiernego obciążenia na głowie oraz pamiętać, by przy wysypce na głowie czy odczuwaniu jakiegokolwiek bólu, bezwzględnie szybko pozbyć się dopinanych warkoczyków. Na taki zabieg warto się także zdecydować w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim, gdzie specjalista idealnie dobierze warkoczyki do włosów oraz tak przeprowadzi zabieg, by wiązał się z jak najmniejszym odczuciem bólu. Zaletą takiej fryzury jest również opcja dobierania różnych kolorów oraz samej długości warkoczyków.

Bibliografia / Netografia

  • unusualhead.blogspot.com, Warkoczyki syntetyczne/afrykańskie – wady i zalety, Data publikacji: 2017.08.24, Data odczytu: 2023.01.14
  • warkoczyki-agnieszka-njoku.blogspot.com, CO WARTO WIEDZIEĆ?, Data odczytu: 2023.01.14
warkoczyki afrykańskie wady i zalety

Podziel się opinią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *