Wady i zalety drewna

wady i zalety drewna

Drewno to najstarszy materiał konstrukcyjny i przez tysiące lat stosowania człowiek odkrył chyba wszystkie jego wady i zalety. Współcześnie coraz częściej zastępuje się je innymi surowcami (tworzywami sztucznymi, stalą), jednak są dziedziny, w których jest bezkonkurencyjne. Choć nie jest to materiał idealny (a może właśnie dlatego), drewno zyskało już około 30 tysięcy zastosowań. Dlaczego?

Wady i zalety GMO

wady i zalety gmo

GMO to dość kontrowersyjny temat, jednak żeby wyrobić sobie własne zdanie, warto poznać najważniejsze wady i zalety tej technologii. Jakich argumentów używają przeciwnicy genetycznych manipulacji? Dlaczego w Stanach Zjednoczonych zdecydowana większość żywności to produkty GMO? Odpowiedni na te i inne pytania można znaleźć w niniejszym artykule.

Wady i zalety cebuli

wady i zalety cebuli

Cebula jest jednym z najpopularniejszych składników w kuchni, dlatego warto poznać najważniejsze wady i zalety tego warzywa. Allium cepa należy docenić za prozdrowotne właściwości, ale wielu osobom mogą przeszkadzać „skutki uboczne” pojawiające się po spożyciu dań z cebulą.

Wady i zalety bycia pszczelarzem

wady i zalety bycia pszczelarzem

Pszczelarstwo jest zajęciem wyjątkowo wdzięcznym. Zazwyczaj hodowle pszczół zaczynają pasjonaci, osoby które realnie chcą hodować pszczoły i wiążą swoje życie z biznesem pszczelarskim. Są także pszczelarze amatorzy traktujący to zajęcia jako hobby i pasję realizowaną obok właściwej pracy. Niezależnie, jaką drogą idzie osoba zajmująca się hodowlą owadów, zauważyć można pewne wady i zalety bycia pszczelarzem.

Wady i zalety pszczelarstwa miejskiego

wady i zalety pszczelarstwa miejskiego

Pszczelarstwo miejskie staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Popularyzowanie postaw proekologicznych oraz wzrost świadomości o istotności roli zapylaczy dla przetrwania życia na ziemi powodują, że w miastach coraz częściej pojawiają się ule. Pasieka miejska ma jednak swoje wady i zalety.

Wady i zalety pasieki stacjonarnej

wady i zalety pasieki stacjonarnej

Pasieka stacjonarna to najbardziej klasyczny sposób pszczelarstwa. Na określonym terenie pszczelarz stawia ule i zamieszkujące je rodziny pszczele pracują na obszarze o promieniu około dwóch kilometrów. Jest to dość stabilny sposób prowadzenia gospodarstwa pasiecznego. Znane są okoliczne pożytki oraz przewidywany cykl kwitnienia. Najczęściej w takiej pasiece odbywa się miodobranie 3 razy w roku i pozyskuje miód wielokwiatowy.

Wady i zalety pasieki wędrownej

wady i zalety pasieki wędrownej

Pasieka wędrowna to specyficzny sposób zarządzania ulami. Polega on na tym, że pszczelarz, zamiast stacjonarnej pasieki, postawionej ciągle w jednym miejscu, wozi rodziny po dostępnym terenie, w miejscu gdzie kwitnie konkretny pożytek. Taka wędrowna pasieka to bardzo ciekawy sposób gospodarowania ulami, jednak ma swoje wady i zalety.

Wady i zalety pszczelarstwa

wady i zalety pszczelarstwa

Pszczelarstwo jako pasja i sposób na utrzymanie się, ma swoje mocne i słabe strony. Rozpatrywać można także jego korzyści dla środowiska i wartość prozdrowotną. Wydawało by się, że pszczelarstwo to samo dobro, jednak ma także swoje ciemne strony. W niniejszym tekście spróbujemy przeanalizować wady i zalety pszczelarstwa jako formy stałego, rodzinnego biznesu zapewniającego stabilny dochód pszczelarzowi i jego rodzinie.

Wady i zalety agroturystyki

wady i zalety agroturystyki

Gospodarstwa agroturystyczne zdecydowanie mają wiele do zaoferowania swoim gościom. Cisza, spokój i relaks! W takich warunkach aż się chce odpoczywać. Nie można jednak patrzeć na taką formę turystyki tylko przez pryzmat samych plusów, bo agroturystyka ma i wady i zalety. Jakie najczęściej wymieniają turyści?